< >


     

 

Suzuki Test Drive викенд – Vitara бензинец троши само 3,7 литри! Реално
На тест викендот, што изминатиот викенд се случи во организација на генералниот увозник на возилата од програмата на Suzuki, Миркат, посетителите докажаа дека новиот SUV на јапонскиот производител, троши исклучително малку гориво.
 


SUZUKI НОВОСТИ
Aрхива на новости
       
Новиот Ignis претставен на Tokyo Motor Show Suzuki AGS роботизиран автоматски менувач – совршен спој меѓу перформансите и ефикасноста Нова Suzuki Vitara S со целосно нов 1,4 турбо бензинец со 140 КС Нов Baleno – хармонична комбинација на перформанси и практичност
Една од најголемите ѕвезди на саемот за автомобили во Токио беше новиот Ignis, кој донесува нови начини за забава во ниската класа и едноставен и ретро дизајн. Како и секој Suzuki теренец и новиот Ignis ќе се нуди со 4WD погон на сите четири тркала...
Прочитај повеќе
Новиот AGS автоматски менувач со пет брзини, го олеснува возењето и ги прави промените на брзините многу помеки, ја намалува потрошувачката и ја зголемува забавата зад воланот...
Прочитај повеќе
Моделската понуда на Vitara e збогатена со нов "S" модел, во кој се вградува целосно нов 1,4 BOOSTERJET бензинец со 140 КС и 220 Nm и кој ќе понуди поспортско доживување и намалена потрошувачка...
Прочитај повеќе
Во конструирањето на новиот Baleno, Suzuki имаше една основна мисла – да се обрне максимално внимание на апсолутно секој дел од автомобилот. Резултатот е хармонија на перформансите, постигнати преку ултра модерни технологии...
Прочитај повеќе