< >


     
     
     

 

3,5 литри со S-Cross 1.0 со 112КС е најниската реална потрошувачка на Suzuki Test Drive Day
Слободан Србиноски е победник во натпреварувањето на Suzuki Test Drive Day, за возење со најниска потрошувачка, настан одржан неодамна, конкретно на 21 Април.

Звучи неверојатно, но вистинито е, предвидената тест рута, Слободан ја помина со просечна потршувачка од 3,5 литри / 100Km, подобрувајќи го претходно најдобриот резултат од 3,7 литри, поставен на претходниот Suzuki Test Drive Day.
 


SUZUKI НОВОСТИ
Aрхива на новости
       
Vitara прогласена за најдобар компактен кросовер во Велика Британија и Австралија Suzuki AGS роботизиран автоматски менувач – совршен спој меѓу перформансите и ефикасноста Нова Suzuki Vitara S со целосно нов 1,4 турбо бензинец со 140 КС Нов Baleno – хармонична комбинација на перформанси и практичност
Најпродаваниот неделен магазин во Велика Британија Sunday Times и ја додели наградата за најдобар „Компактен Кросовер“ на Vitara, во листата на Топ 100 автомобили за 2016 година, а истовремено, Vitara ја доби и наградата за најдобар градски SUV во Австралија.
Прочитај повеќе
Новиот AGS автоматски менувач со пет брзини, го олеснува возењето и ги прави промените на брзините многу помеки, ја намалува потрошувачката и ја зголемува забавата зад воланот...
Прочитај повеќе
Моделската понуда на Vitara e збогатена со нов "S" модел, во кој се вградува целосно нов 1,4 BOOSTERJET бензинец со 140 КС и 220 Nm и кој ќе понуди поспортско доживување и намалена потрошувачка...
Прочитај повеќе
Во конструирањето на новиот Baleno, Suzuki имаше една основна мисла – да се обрне максимално внимание на апсолутно секој дел од автомобилот. Резултатот е хармонија на перформансите, постигнати преку ултра модерни технологии...
Прочитај повеќе