Само тие што ќе го повозат, знаат што може да понуди

Само меко притискате на педалот за гас и веќе го чувствувате забрзувањето. Ве лепи на седиште. А, патот и кривините пред вас ве предизвикуваат. Секогаш кога влегувате во кривина, чувствувате физија. Седнувате во новиот Swift Sport и конечно може да го видите тоа за што досега само ви зборувале.

Откријте го новиот Suzuki спортист. Со идеален баланс на моќен мотор и ниска тежина на автомобилот, секое забрзување е уникатно доживување.

Без оглед какви се вашите очекувања во однос на изгледот, во секоја варијанта новиот Swift Sport изгледа луто. Од бел, темно сив, црн, жолт, црвен или син. Сите ја истакнуваат моќта и го истакнуваат возбудливиот дизајн.

Потрошувачка на гориво: 6.8 l / 100 km во град, 4.8 l / 100 km на отворено, и 5.6 l / 100 km со комбинирано возење. 125 g / km eмисија на CO2.

Sportfahrwerk

Спортска суспензија

Основа за динамично возење

17”-Alufelgen

17 инчни тркала

Основа за спортско возење

Dachkantenspoiler

Спојлер на кровот

За подобра аеродинамика

Auspuffanlage

Ауспух

2 издуви - заштитен знак на секој Swift Sport модел

Heckdiffusor Carbon‑Optik

Заден дифузер со изглед на карбон

Перформансите се во деталите

HEARTECT® Plattform

HEARTECT® платформа

Ултра-лесна и силна

Sportsitze

Sportsitze

Anthrazit mit roten Ziernähten

Sportlicher Frontgrill

Спортска предна маска

Веднаш се забележув спортскиот дух

Pedalerie Edelstahl

Спортски педали

За комплетен спортски впечаток

6‑Gang Schaltgetriebe

6-степен автоматски менувач

Кога преносот станува совршенство

Start-Stopp-System

Start-Stop систем

Технологија на највисоко ниво

Cockpit

Кокпит

Инструмент табла во црна боја со црвени детали

Сето тоа за 19.500 € 

Без никакви скриени трошоци. Едноставено е. Тој е автомобилот. Многу опрема. Мотор со 140 КС. 19.500 €

Превземи PDF ценовник

Техничка спецификација

Новиот Suzuki Swift Sport нуди и повеќе од тоа што се очекува од него.
Конкретно, сумарно, еве ги главните ставки во однос на техничката спецификација и опремата што се нуди.

1.4 BOOSTERJET

Ентериер

Надворешност

Безбедносна опрема