Suzuki

Новости

 


Swift Sport петти пат по ред со награда во својата категорија
Vitara и Swift Sport се добитници на наградите “Best Buy” во 2016, на “Car of the Year”, организиран од “What Car?” магазинот, еден од најреномираните автомобилски медиуми во Обединетото Кралство.... Прочитај повеќе
 
 
Први фотографии од новиот Suzuki Swift
Новиот Suzuki Swift треба да пристигне кон крајот на оваа година. Еве ги имаме првите рендери, кои најавуваат подинамичен и помодерен дизајн. Прочитај повеќе
 
 
Vitara прогласена за најдобар компактен кросовер во Велика Британија и Австралија
Најпродаваниот неделен магазин во Велика Британија Sunday Times и ја додели наградата за најдобар „Компактен Кросовер“ на Vitara, во листата на Топ 100 автомобили за 2016 година, а истовремено, Vitara ја доби и наградата за најдобар градски SUV во Австралија. Прочитај повеќе
 
 
Suzuki доби награда од „Јапонското Општество за Промоција на Машинската Индустрија“
Suzuki Motor Corporation, за прв пат во својата историја ја доби наградата “Japan Society for the Promotion of Machine Industry Chairman’s Prize”. Прочитај повеќе
 
 
Новиот Ignis веќе е претставен во Јапонија
Suzuki Motor Corporation и официјално го претстави новиот Ignis на пазарот во Јапонија, и со ќе отвори нов жанр на мини SUV автомобили.... Прочитај повеќе
 
 
Suzuki Mighty Deck Concept – лајфстајл мини автомобил
На саемот во Токио, Suzuki го претстави Mighty Deck концептот, автомобил наменет за оние со активен животен стил... Прочитај повеќе
 
 
Новиот Ignis претставен на Tokyo Motor Show
Една од најголемите ѕвезди на саемот за автомобили во Токио беше новиот Ignis, кој донесува нови начини за забава во ниската класа и едноставен и ретро дизајн. Како и секој Suzuki теренец и новиот Ignis ќе се нуди со 4WD погон на сите четири тркала... Прочитај повеќе
 
 
Suzuki AGS роботизиран автоматски менувач – совршен спој меѓу перформансите и ефикасноста
Новиот AGS автоматски менувач со пет брзини, го олеснува возењето и ги прави промените на брзините многу помеки, ја намалува потрошувачката и ја зголемува забавата зад воланот... Прочитај повеќе
 
 
Suzuki Radar Brake Support и Adaptive Cruise Control – единствени системи во класата кои спречуваат евентуален судир
Ние во Suzuki исклучително сериозно ја сфаќаме безбедноста. Затоа, го понудивме Radar Brake Support системот, кој може да ви помогне целосно да го спречите судирот со автомобилот... Прочитај повеќе
 
 
Нова Suzuki Vitara S со целосно нов 1,4 турбо бензинец со 140 КС
Моделската понуда на Vitara е збогатена со нов "S" модел, во кој се вградува целосно нов 1,4 BOOSTERJET бензинец со 140 КС и 220 Nm и кој ќе понуди поспортско доживување и намалена потрошувачка... Прочитај повеќе
 
 
Suzuki Baleno – хармонична комбинација на перформанси и практичност
Во конструирањето на новиот Baleno, Suzuki имаше една основна мисла – да се обрне максимално внимание на апсолутно секој дел од автомобилот. Резултатот е хармонија на перформансите, постигнати преку ултра модерни технологии... Прочитај повеќе
 
 
Нов Suzuki Ignis ќе биде претставен на саемот во Токио
Сериската изведба на концептот Ignis, кој претходно беше претставен како концептот iM-4, ќе биде претставен на саемот во Токио. Автомобилот ќе се продава и на европскиот пазар и ќе понуди SUV перформанси во мало, урбано пакување... Прочитај повеќе
 
 
Suzuki го претстави новиот 1.0 BOOSTERJET турбо бензинец со директно впрскување
Новиот мотор во понудата на Suzuki за прв пат ќе се вградува во новото Baleno. Малиот 1.0 литарски бензинец има директно впрскување и турбо полнач, кои му овозможуваат исклучително високи перформанси и многу ниска потрошувачка и емисија на штетни гасови... Прочитај повеќе
 
 
Suzuki Vitara е лидер во светот во емисија на CO2 кај 4х4 возилата без хибриден погон
Најмалата емисија на штетни гасови од сите модели со погон на сите четири тркала за Suzuki Vitara, е само уште еден доказ за високата технологија и ефикасност на моторите кои се вградуваат во моделите на Suzuki ... Прочитај повеќе
 
 
Suzuki лансираше нов 0,8 литарски турбо дизел со два цилиндари
Suzuki Motor Corporation конструираше нов 0,8 литарски турбо дизел агрегат со два цилиндари, кој го красат исклучително мали димензии, ниска маса и многу мала потрошувачка. Агрегатот ќе се вградува во моделот Celerio ... Прочитај повеќе
 
 
Бидете единствени и кул – персонализирајте ја својата Vitara
Најновиот модел во гамата на Suzuki е вистински компактен SUV за новата генерација. Уште на прв поглед возилото делува модерно, но со доза на цврстина, која ни нагласува за каков вид на возило се работи ... Прочитај повеќе
 
 
Suzuki Celerio – најпространиот автомобил во сегментот
Кога ќе помислите на мал, градски автомобил, сигурно очекувате дека ќе биде тесен и дека нема да може да смести многу багаж. Помислете уште еднаш, зошто Celerio ја има најпространата кабина во класата! ... Прочитај повеќе
 
 
Suzuki Vitara постигна максимални 5 ѕвездички на Euro NCAP
Најновиот модел во нашата гама, Suzuki Vitara, беше награден со максимални 5 ѕвездички од реномираниот Euro NCAP, кој повеќе од една деценија ја испитува пасивната безбедност на новите автомобили ... Прочитај повеќе
 
 
Suzuki Swift – најмоќен и најштедлив бензинец во класата
Изборот на мотор при купувањето на нов автомобил е секогаш проблематичен. Помалите мотори се поевтини и помалку трошат, но имаат многу слаби перформанси, додека помоќните мотори се многу поскапи и трошат повеќе гориво ... Прочитај повеќе
 
 
Suzuki SX4 S-Cross – најфункционалниот автомобил за едно семејство!
Нека не ве залажуваат компактните надворешни димензии – SX4 S-Cross е автомобил кој е специјално дизајниран за да ги задоволи потребите дури и на најпребирливите фамилии! Прочитај повеќе
 
 
Suzuki ALLGRIP 4WD технологија – направете го возењето побезбедно!
Се мислите меѓу автомобил со погон на предните и со погон на сите тркала? Не мислете понатаму – ALLGRIP погонот на Suzuki нуди извонреден спој на висока безбедност и одлично возачко уживање!... Прочитај повеќе
 
 
Suzuki Test Drive викенд – Vitara бензинец троши само 3,7 литри! Реално
На тест викендот, што изминатиот викенд се случи во организација на генералниот увозник на возилата од програмата на Suzuki, Миркат, посетителите докажаа дека новиот SUV на јапонскиот производител, троши исклучително малку гориво ... Прочитај повеќе
 
 
Тест возење и натпревар во ниска потрошувачка, овој викенд, со Suzuki Vitara
Легендарната Vitara е достапна за тест возење. Во Сабота, 16 Мај, 11 часот, Suzuki ве поканува на големо тест возење, каде освен Vitara ќе може да се тестираат и другите Suzuki модели. ... Прочитај повеќе
 
 
Пристигнаа Vitara и Celerio
Двата Suzuki новитети најавени за почетокот на 2015-та, веќе се во Македонија - новата Vitara, која почнува со цена од 14.980 евра и малиот Celerio, со стартна цена од 8.360 евра ... Прочитај повеќе
 
 
Новите Vitara и Celerio од 18ти Март и во Македонија
Комплетно новата Vitara, како и наследникот на моделите Alto и Splash - Suzuki Celerio пристигнуваат во Македонија на 18ти март. ... Прочитај повеќе
 
 
УШТЕ ЕДНА НАГРАДА ЗА SWIFT - GREEN APPLE
Suzuki Swift е двоен победник на доделувањето на наградите Green Apple, кое се одржа во Вестминстерската палата во Лондон ... Прочитај повеќе
 
 
SWIFT SPORT ПО ТРЕТ ПАТ ГО ДОБИ ПРИЗНАНИЕТО "BEST BUY"
Спортската изведнба на Swift беше високо оценета од страна на уредувачкиот тим на "What Car". Во силна конкуренција, конечното гласање резултираше со наградата "Најдобар автомобил за помалку од 15.000 фунти"... Прочитај повеќе
 
 
АВТОМОБИЛ КОЈ МОРА ДА ГО ИМАШ
Љубомир Рафајловски, победник на првиот Suzuki Test Drive Day, ја доби заслужената награда - Викенд со S-Cross. Благодарние на потрошените 4,0 литри просечна потрошувачка на натпреварот на кој се бараше возење со минимална порошувачка, Љубомир, заедно со своето семејство, уживаше во благодетите што компактниот SUV на Suzuki може да го понуди. .. Прочитај повеќе
 
 
SUZUKI - TEST DRIVE DAY
Вози и докажи дека можеш да потрошиш само 4,5 литри на 100 километри, со новиот Suzuki S-Cross.. Прочитај повеќе
 
 
SUZUKI - TEST DRIVE DAY
Вози и докажи дека можеш да потрошиш само 4,5 литри на 100 километри, со новиот Suzuki S-Cross.. Прочитај повеќе
 
 
Уште едно признание за SX4 S-Cross - Најдобар компактен SUV, во конкуренција на Skoda Yeti и Nissan Qashqai
Според темелната анализа на Koli.com.mk, SX4 S-Cross е логично најдобриот избор. Прочитај повеќе
 
 
Celerio - наследникот на Alto
Фановите со нетрпение го очекуваат лансирањето на новиот мал градски автомобил. Celerio привлекува вниманието со добра причина - ќе да биде наследник на Alto. Прочитај повеќе
 
 
Чудовиште - 2013 Suzuki Boulevard C90T B.O.S.S.
Новата Suzuki линија на мотоцикли - Boulevard B.O.S.S., доаѓа со црни тркала, црни вилушки, црн издувен систем. Прочитај повеќе
 
 
Authentics - елегантен концепт од Suzuki
Authentics e концепт ќе послужи како основа за нов автомобил од C-сегментот. Прочитај повеќе
 
 
Хамилтон го победи Фетел возејќи Suzuki Liana
Во натпреварот организиран од страна на автомобилското шоу "Top Gear", возејќи го автомобилот на Suzuki, Британецот постигна време што е за нешто повеќе од секунда подобро од она на Фетел. Прочитај повеќе
 
 
Koli.com.mk: S-Cross нуди простор и чувство на SUV, а динамика на возење како кај компактен автомобил
Одлични критики доби S-Cross на специјализраниот портал за автомобили Koli.com.mk. Прочитај повеќе
 
Automedia: Suzuki SX4 Cross е најдобар избор меѓу компактните кросовери
Одлични резултати за S-Cross на споредбата со конкурентите Skoda Yeti, Chevrolet Trax, Peugeot 2008, Renault Captur, според мислењето на специјализираниот портал Automedia.mk. Прочитај повеќе
 
 

Suzuki SX4 S-CROSS ја доби највисоката оценка за безбедност
Kросоверот од C - сегментот, новиот SX4 S-CROSS, кој веќе се дистрибуира и во Македонија, ја доби највисоката оценка (5 ѕвезди), на Euro NCAP тестот за безбедност. Прочитај повеќе
 
 
Suzuki најави три нови концепт модели
На саемот за автомобили во Токио, Suzuki претстави три концептни новитети. Прочитај повеќе
 
 
Со концептот iV-4, Suzuki најавува нов мал кросовер
Агресивен и маркантен дизајн – нешто што Suzuki го започна со Kizashi, сега преточено во мал SUV, кој треба да влезе директно во врвот на класата. Прочитај повеќе
 
 
Swift дизел, достапен за 11.690 Еур
Малиот шармер, Suzuki Swift, со дизел мотор, отсега достапен и зза неверојатни 11.690 Еур. Ви ја претставуваме новата продажна акција со која богато опремен Swift со 1.3 DDiS мотор со 75 КС и GL ниво на опрема, се нуди по одлична цена. Прочитај повеќе
 
 
Пристигна новиот Suzuki, S-Cross
Различен, впечатлив и практичен. Со најмногу внатрешен простор во однос на конкурентите, S-CROSS е многу повеќе од SUV - тој е совршен спој на безбеден семеен автомобил, врвни перформанси и неограничен комфор. Прочитај повеќе
 
 
Новиот Suzuki, S-Cross - Динамичен дизајн, вистински кросовер карактеристики, погон на четири тркала и поголема просторност
Задржувајќи го единствено името, го претставуваме целосно новиот SX4. Прочитај повеќе
 
 
Swift Sport пристигна во Македонија
Миркат ДООЕЛ Скопје во својата понуда ќе има уште еден атрактивен автомобил – Suzuki Swift Sport. 136-те коњски сили го забрзуваат Swift Sport од 0-100 km/h за 8.7 секунди, и максимални 195 km/h. Прочитај повеќе
 
 
Повеќе опрема, помоќни мотори – Suzuki Splash
Suzuki Splash е најголем во својата класа. Комбинираната потрошувачка изнесува 4.7l/100km... Прочитај повеќе
 
 
Целосно опремен Swift со 94 КС за 10.290 евра!
Најбогато опремен, со најсилен и најекономичен мотор – новиот Swift сега по цена од 10.290 евра!... Прочитај повеќе
 
 
Споредба: Alto vs. Spark vs. i10 vs. Picanto
Suzuki најдобар помеѓу малишаните... Прочитај повеќе
 
 
Suzuki Alto за 90 евра месечно!
Еден од најуспешните градски автомобили, сега стана уште подостапен и тоа за 90 евра месечно Прочитај повеќе
 
 
Suzuki XA Alpha - издржливост и мускули
Maruti Suzuki, Индиското крило на Јапонскиот производител, на Саемот во Њу Делхи го претстави XA Alpha Concept, кросовер SUV. Прочитај повеќе
 
 
Спортскиот шмек на Suzuki - Swift S Concept
Suzuki Swift S Concept Lightning Pearl Yellow е специјално издание на автомобилскиот саем 2011 Geneva... Прочитај повеќе
 
 
Три нови урбани концепти од Suzuki
Непосредно пред саемот во Токио,Suzuki ни го искушува трпението со три нови интересени дизајни.... Прочитај повеќе
 
 
Regina Concept – новиот глобален компактен автомобил
Една од поинтересните новини на саемот во Токио беше последниот дел од триологија на Suzuki - Regina Concept... Прочитај повеќе
 
 
Блесна концептот Suzuki Grand Vitara Marine!
Grand Vitara Marine Concept е уште еден од амфибиските модели - истовремено автомобил и брод... Прочитај повеќе
 
 
Suzuki со нов рекорд
„Чудoвиштето“ Suzuki Hill Climb Special ја сруши границата од 10 минути! Прочитај повеќе
 
 
Suzuki – од разбој за ткаење, до супер успешните мотоцикли и автомобили
Историјат на еден од најстарите и најиновативни јапонски брендови, кој денес е меѓу 10-те најголеми производители во светот. Прочитај повеќе
 
 
Новиот Swift е прогласен за автомобил на годината во Јапонија
Во силната европска и јапонска конкуренција, токму новиот Swift е лауреатот во земјата на изгрејсонцето Прочитај повеќе
 
 
Koli.com.mk Тест – Suzuki SX4 4x4 - Екстремно способен
Во период кога авто-индустријата (како никогаш досега) е преплавена со модели, веројатно и вредностите се изместијa Прочитај повеќе