S

 

 

Suzuki новости

Тест возење и натпревар во ниска потрошувачка, овој викенд, со Suzuki Vitara

 

Легендарната Vitara е достапна за тест возење. Во Сабота, 16 Мај, 11 часот, Suzuki ве поканува на големо тест возење, каде освен Vitara ќе може да се тестираат и другите Suzuki модели.


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Сите што ќе успеат да ја извозат новата Vitara со потрошувачка по 4,5 литри, ќе имаат можност да освојат викенд со полн резервоар. Не треба најавување и пријавување. Само дојдете во салонот на Suzuki, на улица Скупи (веднаш до Систина) во сабота во 11 часот.

Дојдете, и проверете зошто Suzuki моделите се толку совршени. Вози и освој викенд со Vitara Провери на mirkat.mk
Suzuki - Way of lifeКако потсетување, ваков Suzuki Test Drive Day веќе се организираше минатата година, со фокус на Suzuki S-Cross. Подедално за тој настан може да видите на следниот линк.

А, еве ги и импресиите на победникот на првиот Suzuki Test Drive Day, господинот Љубомир Рафајловски, кој ни прати текст со наслов - Автомобил кој мора да го имаш. Текстот може да се види тука.