Jimny

Ценовник
Опрема
Мотори
Технички Податоци
Бои
Каталог
Видеа
Фотографии
Дизајн
Ентериер
На терен
Безбедност

Jimny мотори

Сила во вистинска насока

 

Силата е забавна само ако е насочена во вистинската насока и токму тука поентира Suzuki, благодарение на оф-роуд можностите и високите перформанси. И не се плашите да истражите подлабоко – Jimny е исклучително економичен сопатник.

Мотори

Jimny
1.3L VVT
Трансмисија
5MT
Зафатнина на мотор (ccm³)
1.328
КС
85
Гориво
Бензин
Потрошувачка (комбинирана) (l)
7,1
Максимална брзина (km/h)
140
Забрзување до 100 km/h (сек)
14,1
Максимален вртежен момент (Nm/rpm)
110 / 4.100
Стандард
Euro 5