GSX 1300R A L5

Цена: 13.700 Евра

DOWNLOAD Каталог

 

ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ  
Зафатнина (ccm) 1340
Моќност (KS/kW при o/min) 197/145 при 9.500
Највисок вртежен момент (Nm при o/min) 155 при 7.200
Број и распоред на цилиндри 4 во линија
2T/4T 4T
Ладење на моторот Со течност
Пречник/Од на цилиндарот 81.0 X 65.0
Број на вентили по цилиндар 4, DOHC
Број на степени во менувачот 6
Пренос на силата Ланец
Меѓуоскино растојание (mm) 1480
Предни сопирачки Диск (двоен)
Задни сопирачки Диск
Пневматици напред 120/70 ZR17
Пневматици назад 190/50 ZR17
Висина на седиштето (mm) 805
Капацитет на резервоарот (L) 21
Маса (kg) 220