SHARE THIS POST:

 

МОТОР И ПРЕНОС

Τύπος Четиритактен, воздушно ладење, SOHC
Зафатнина / Дијаметар / Пат 113 ccm / 51,0x55,2
Компресија 9,4:1
Цилиндри / Вентили на цилиндар 1 / 2
Систем за движење Прерамка од тип V
Спојка Менувач / Пренос CVT


РАМКА

Предна суспензија Телескопски амортизери за масло, серпентина
Систем за суспензија / заден Ножици, амортизација на масло, спирала
Предни сопирачки Диск
Задни сопирачки Ταμπούρο
Димензии на предно тркало 80/90-14 M/C 40P, без ?
Димензии на задно тркало 90/90-14 M/C 46P, без ?

 

ТЕЖИНА И ДИМЕНЗИИ

Димензии (Д/Ш/В) 1.845 mm / 665 mm / 1.095 mm
Меѓуоскино растојание 1.260 mm
Висина на седиштето 755 mm
Тежина 97 kg
Капацитет на резервоар 5,2 L